Agron Gjekmarkaj merr dhuratën e veçantë nga Papa Françesku

Deputeti i zgjedhur i PD-së për qarkun e Lezhës, Agron Gjekmarkaj ka marrë një suprizë të veçantë.

Papa Françesku i ka dërguar “Bekimin apostolik”, Gjekmarkajt dhe familjes së tij, bashkëshortes Elda dhe të bijës Sofisë.

Duke qenë se Gjekmarkaj është i besimit katolik, Papa Françesku i ka dërguar këtë dhuratë duke e nxitur drejt rrugës së besimit.

Vatikani dhe Papa Françesku duket se janë informuar për këtë duke ja njohur zyrtarisht autenticitetin.

SHKARKO APP