Dhu*a ndaj avokatëve, Dhoma e Avokatisë: Bojkot për 3 ditë të proceseve gjyqësore duke filluar nga nesër

Dhoma Kombëtare e Avokatisë, këtë të martë zhvilluan një mbledhje urgjente, dhe kanë vendosur që të bojkotojë për 3 ditë seancat gjyqësore, duke filluar nga nesër, si shenjë proteste ndaj dhunës së ushtruar ndaj avokatit Sokol Mëngjesi, i cili u dhunua me sende të forta nga 4 persona disa ditë më parë dhe prej asaj kohe ndodhet në koma.

SHKARKO APP