Erisa Xhixho: Basha fitoi bashkinë e Tiranës nga votat e LSI-së, Hysni Milloshit dhe 50 votat që i dha Ristani

Lulzim Basha tha sot për herë të parë se fitoi kundër Edi Ramës si kryetar për bashkinë e Tiranës, pasi në fushatë nuk ishte Sali Berisha. Por nënkryetarja dhe deputetja e LSI-së, Erisa Xhixho thotë se Basha fitoi nga votat e kësaj force, Hysni Milloshit dhe 50 votat që i dha Ristani.

Postimi i plotë

Tre çelesat e fitores të z.Basha në Bashkinë e Tiranës në 2011:

1-23 mijë votat e LSI për ty që kurrë si meritove.

2-1500 votat që Hysni Milloshi ia hoqi Edi Rames si aleat i LSI dhe i regjistruar prej saj.

3-50 votat që t’i mbrojti Arben Ristani si Kryetar i KQZ.

SHKARKO APP