Jepet dënimi nga GJKKO. Dy vite burg për Safet Gjicin, 1 vit për Alma K.

GjKKO dënon me 2 vite burg ish-kryetarin e bashkisë së Kukësit, Safet Gjici pas video-skandalit në zyrën e tij, ku ai kryen marrëdhënie intime me Alma K.

40-vjecarja u dënua me 1 vit. Gjykata ka ndryshuar akuzën ndaj Gjicit nga korrupsion në shpërdorim detyre ndërsa për Alma u shpall fajtore për prostitucion.

Gjiici kërkoi pafajësi, duke pretenduar se nuk ka shkelur asnjë ligj, ndërsa i përlotur i kërkoi falje familjes dhe qytetarëve të Kukësit.

“Unë kam marrë dënimin më të madh, dënimin moral. U kërkoj falje familjarëve të mi dhe qytetarëve të Kukësit”, tha Gjici.

SHKARKO APP