Jorida Tabaku i bashkohet protestës: Nuk ka asnjë dyshim që jam pjesë e PD

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku, i është bashkuar protestës së opozitës në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit”.

Në një prononcim për mediat, Tabaku u shpreh nga bulevardi përpara Kryeministrisë, se nuk ka asnjë dyshim që ajo është pjesë e Partisë Demokratike.

Tabaku theksoi se pjesëmarrja e lartë e njerëzve në tubimin e Partisë Demokratike është shenjë mbështetjes ndaj kësaj force politike.

“Ashpërsisht i jam bashkuar çdo proteste të opozitës, në katër vite pa asnjë diferencë. Unë mbështes idenë që kjo qeveri nuk di të organizojë zgjedhje të lira dhe të ndershme. Nëse opozita e udhëhequr me lidhje të ndershme e shndërron në zgjedhje, pse jo? Kjo protestë tregon se sa shumë njerëz janë të zhgënjyer dhe mbështesin PD-në. Unë nuk besoj se ka ndonjë dyshim se ku jam; jam në PD dhe të tjerat janë sekondare. Jam pjesë e grupit parlamentar, të tjerat janë dytësore,” tha Tabaku.

SHKARKO APP