Kryeministri nxjerr pamje nga lagjja e re në Marikaj të Vorës: U kthejmë buzëqeshjen 102 familjeve

Kryeministri Edi Rama ka publikuar mëngjesin e sotëm disa pamje nga ndërtimi i lagjes së re në Marikaj të Vorës.

Në një postim në Facebook, Rama shkruan se aty do të ndërtohen 7 pallate të reja për t’u kthyer buzëqeshjen plot 102 familjeve.

Në vijim postimi i plotë i Kryeministrit Rama: 

MIRËMËNGJES 😊
dhe me lagjjen e re në Marikaj, të Vorës, e cila po merr formë dita-ditës me ndërtimin e 7 pallateve të reja, për t’ju rikthyer buzëqeshjen plot 102 familjeve që humbën banesat nga tërmeti i dy viteve më parë, ju uroj një fundjavë të qetë

SHKARKO APP