Rama niset për vizitë zyrtare në Hungari dhe Bullgari

Kryeministri Edi Rama është nisur për një vizitë zyrtare në Hungari.

Mësohet se pas Hungarisë, Rama do të qëndrojë dhe në Bullgari dhe do të kthehet të mërkurën.

Në fokus të takimeve që do të zhvillojë në Budapest dhe Sofje do të jenë çështjet e integrimit evropian dhe marrëdhëniet dypalëshe të Shqipërisë me këto dy vende.

SHKARKO APP