VIDEO/Tiranë dhe Elbasan-Festa e Verës

Dita e Verës u festua sot me dhjetra aktivitete në Elbasan dhe në Tiranë.

Tirana mirëpriti mes shumë organizimeve brilante festën e Ditës së Verës. Vendndodhje të ndryshme të kryeqytetit u bën gati me atmosfera të ndryshme për të pritur qytetarët. Në Bulevardin Dëshmorët e Kombit u organizua si çdo vit një panair me produkte nga më të ndryshme me prodhim vendas dhe një paradë e bukur mahnitëse.

Gjithçka ishte përfekte.

Edhe Elbasani si “kryeqyteti” i kësaj feste tradicionale pagane, ishte në delir nga festa.

Pamje nga Tirana

 

Pamje nga Elbasani

SHKARKO APP