Përfaqësuesja e Francës, La Zarra favorite për të fituar ”Eurovision 2023”

La Zarra do të përfaqësojë Francën në Eurovision 2023 me këngën “Évidemment”, dhe është pretendente për të fituar, edhe pse gara është e fortë.

Kënga është shkruar nga vetë këngëtarja dhe është punuar nga bashkëpunëtori i saj shumëvjeçar Benny Adams. Dyshja Banx & Ranx, të cilët janë pas hiteve të artistëve si David Guetta, Dua Lipa dhe Ellie Goulding, janë nënshkruar si bashkëproducente.

E lindur në Quebec, me origjinë marokene, La Zara e përshkruan këngën si një këngë të vërtetë franceze për qasjen universale ndaj dashurisë, rëndësinë e dashurisë për veten dhe kërkimin e lumturisë.

Këtë vit festivali Europian që vjet u fitua nga Ukraina, do të mbahet në Britaninë e Madhe, përshkak se lufta ende vijon në Ukrainë.

SHKARKO APP