Vjen në jetë vajza e çiftit Harry-Meghan, zbulohet emri i veçantë

Meghan Markle dhe Princi Harry janë bërë prindër për herë të dytë! Të dy kanë njoftuar se janë bërë prindër të një vajze, të cilën e kanë pagëzuar me emrin “Lilly”.

“Lilibet “Lilly” Diana Mountbatten-Windsor, lindi të Premten, 4 Qershor në orën 11:40 në kujdesin e besuar të mjekëve dhe stafit në Spitalin Santa Barbara Cottage në Santa Barbara, California. Të dyja, nëna dhe foshnja janë shëndoshë e mirë dhe ndodhen në shtëpi. Lilly mban emrin e stërgjyshes së saj, mbretëreshës, pseudonimi i së cilës është Lilibet. Emri i saj i mesit, Diana, u zgjodh për të nderuar gjyshen e saj të dashur të ndjerë, Princeshën e Uellsit”-thuhet në njoftimin zyrtar.

SHKARKO APP