Benzema rrezikon të mungojë në sfidën e parë të Francës në Kupën e Botës

Karim Benzema me shumë mundësi do të mungojë në sfidën e parë të Kupës së Botës në Katar. Sulmuesi i Real Madridit ende nuk është stërvitur m skuadrën dhe për pasojë do të humbasë duelin e parë kundër Australisë që do të luhet më 22 nëntor.

Sipas mediave franceze në fundjavë ai pritet të bashkohet me skuadrën, por trajneri Deschamps nuk ka ndërmend që ta rrezikojë në ndeshjen e parë. Me shumë mundësi strategu francez do të preferojë Giroud nga minuta e parë. ndërkohë që do të ketë mundësi dhe për talentin Muani.

Me shumë mundësi Benzema-n do ta shohim në fushë, në gjendjen optimale në duelin e dytë kundr Danimarkës. /R.Lika-Koha Jonë/

SHKARKO APP