Berat Gjimshiti me një rekord aktivizimesh

Ylli i kombëtares, kapiteni Berat Gjimshiti është lojtari i Kombëtares me më shumë minuta këtë sezon, duke vendosur një rekord aktivizimesh. Berati në Serie A me Atalantën ka qenë në fushë në 37 ndeshje me plot 2832 minuta, në Kupën e Italisë në 5 ndeshje (450 minuta), në Ligën e Europës 12 ndeshje (1044 minuta) dhe me 12 ndeshje mes eliminatoreve, miqësoreve dhe Europianit (1036 minuta). Gjimshiti në sezonin 2023-2024, pa përfshirë ndeshjen e sotme, ka qenë në fushë në plot 66 ndeshje.

SHKARKO APP