Daku në super formë, shënon tjetër gol në Rusi (VIDEO)

Mirlind Daku i heq fitoren CSKA-së së Moskës në kohën shtesë. Sulmuesi i Kombëtares Shqiptare, i aktivizuar titull në radhët e Rubin Kazanit në këtë transfertë, gjeti golin në minutën e 90+2’.

Rubin Kazani kishte kaluar në epërsi që në minutën e 42-të me Rozhkov, ndërsa CSKA-ja barazoi në shtesën e pjesës së parë Feyzullaev. Në pjesën e dytë Chalov i dha epërsinë e përkohshme skuadrës vendëse, pasi Daku u mohoi fitoren.

Një gol me peshë për sulmuesin e Kombëtares, që realizon në ndeshjet e tretë radhazi në kampionatin elitar rus. Për të është goli i tetë në 27 javë, ndërkohë që ka dhënë dhe 4 asiste. Me këtë formë, Daku duket se e ka vendin e sigurt në listën e Sylvinhos për në Europian.

SHKARKO APP