Ekskluzive/ Stërvitja e fundit e ekipit kuqezi para sfidës me Italinë. Sylvinho jep këshillat në grup

Nesër në orën 21:00 në Dortmund luhet Itali-Shqipëri, ndeshja e vlefshme për Grupin B të finaleve të Euro 2024. Gjithë vëmendja është në “Iduna Park”, me impiantin që pritet të ketë afro 50 mijë shqiptarë. Por gazetari i ”Koha Jonë”, Rozalb Lika sjell këto pamje ekskluzive nga stërvitja e fundit e ekipit kuqezi në ”Signal Iduna Park”, para ndeshjes me Italinë. Po ashtu nga ana tjetër, tranjeri Sylvinho jep edhe këshillat e fundit në grup.

Në konferencën e fundit për media, tekniku i Kombëtares zbuloi se ka 2-3 dilema për formacionin që do të hedh në fushë.

“Kemi pasur garë të vështirë gjatë kualifikuesve, është nder i madh të jem me Shqipërinë në Euro 2024. Më vjen keq që kapiteni u largua pasi nuk luajti në 2016 dhe jam i kënaqur që është këtu. E meriton. Ne jemi në një grup shumë të vështirë, jemi të vetëdijshëm se sa e vështirë do të jetë, por do të shkojmë për të garuar, për të luftuar për çdo pikë. Do të jetë një ndeshje shumë e vështirë përballë Italisë. Gjatë sesionit të stërvitjes do të vendosim për 2 apo 3 emra të tjerë. Por 11 titullare është thuajse e sigurt. Në një stadium aq shumë të mbushur me ngjyra kuqezi, besoj se do të jetë përgjegjësi shumë e madhe për ne”.

Silvinjo u ngacmua nga gazetarët për deklaratën e para disa ditëve, ku tha se është i gëzuar që miku i tij nga koha e Interit, Roberto Mançini nuk është më në stolin e të kaltërve. I pyetur nëse është i lumtur pasi mendon se Italia e Spalletit është më e dobët se ajo e Mançinit, tekniku brazilian tha se “Axurrët” mbeten një top skuadër dhe ata zbresin në fushë për të fituar kompeticionin, ndërsa Shqipëria do të luftojë për çdo pikë.

https://kohajone.com/gjimshiti-per-koha-jone-tranjeri-na-ka-treguar-se-ku-jane-forcat-e-italise-i-kemi-pare-videot-e-fundit-te-tyre/

SHKARKO APP