Euro2024/ Faqja e UEFA-s publikon disa nga fotot më ikonike të Kombëtares Shqiptare

Shqipëria u kualifikua për herë të dytë në historinë e saj, në një kampionat Europian.

Kuqezinjtë i mbyllën kualifikueset në vendin e parë, duke lënë pas kombëtare të forta si Çekia dhe Polonia.

Shqipëria është shortuar në një grup ‘’ferri’’ në Europian, ku do përballet me Italinë, Spanjën dhe Kroacinë.

Kampionati Europian që do zhvillohet në Gjermani do startojë me 14 qershor dhe do mbyllet me finalen e madhe me 15 korrik.

Një vëmendje kombëtares shqiptare i ka kushtuar edhe faqja e UEFA-s e cila në rrjetet sociale ka postuar disa nga fotot më ikonike të lojtarëve të Shqipërisë gjatë kualifikueseve me mbishkrimin ‘’Drejt Gjermanisë këtë verë’’.

 

 

 

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by UEFA EURO 2024 (@euro2024)

SHKARKO APP