Italia fiton me përmbysje spektakolare ndaj Francës, zhgënjen sërish Kosova

Italia triumfon dhe dhuron spektakël ndaj Francës, duke fituar në shifrat 3-1 duelin e Ligës së Kombeve. Pas një goli të shpejtë të pësuar pas 13 sekondash nga Barcola pas një gabimi të Di Lorenzos, kombëtarja e Spallettit tregoi karakter dhe gjeti forcën për të reaguar.

Di Marco realizoi supergol me asist me thembër nga Tonali, ndërsa në pjesën e dytë Frattesi përfitoi nga një pasim i artë dhe më pas Maignan. Më pas do të ishte radha e Raspadorit që përfitoi nga përgjumja e mbrojtjes franceze për të shënuar golin e tretë.

Kosova pësoi një humbje të thellë 0-3 në shtëpi ndaj Rumanisë, duke zhgënjyer në shtëpi. Man kaloi në avantazh në minutën e 40-të rumunët, ndërkohë që në pjesën e dytë Rzman Marin shënoi dy gola, të parin me 11-metërsh.