Juventus prezanton tranjerin e ri, Thiago Motta shpreh ambicien për t’i bërë tifozët të lumtur

Thiago Motta do të jetë trajneri i ri i Juventusit. Klubi bardhezi ka bërë me dije përmes një njoftimi në faqen zyrtare deklaratën e shumëpritur duke prezantuar teknikun e ri italo-brazilian. Vetë trajneri në fjalët e para si bardhezi, shprehu  ambicien për t’i bërë tifozët të lumtur. ”Jam shumë i lumtur që filloj një përvojë të re në krye të një klubi të madh si Juventusi. Falenderoi pronarët dhe menaxherët, të cilët i siguroj për të gjithë ambicien time për të mbajtur ngjyrat e Juventusit lart dhe për t’i bërë tifozët të lumtur”.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Juventus (@juventus)

SHKARKO APP