Ndeshje futbolli në Elbasan.Të armatosur deri në dhëmbë, por 0-1 !

Ka filluar ndeshja Shqiperi=Izrael . Ne minuten e 17 gjyqtari jep penallti dhe largon me karton te kuq lojtarin e Shqiperise,Gjimshiti. Shenon 1 me 0 Izraeli. Keshtu mbaroi pjesa e pare 0-1

Masat policore

Nën masa të rrepta sigurie po zhvillohet ndeshja e sotme mes Shqipërisë dhe Izraelit në orën 20:45 në ‘Elbasan Arena’.

Forca të shumta policie të armatosur rëndë kanë rrethuar të gjithë perimetrin jashtë stadiumit.

Kjo për shkak të informacioneve që kishin agjencitë inteligjente se skuadra izraelite do të sulmohej me tritol dhe kallashnikov.

Disa ditë më parë u arrestuan 4 persona në Shkodër dhe Dibër, të dyshuar se po planifikonin sulm terrorist në ndeshjen e sotme.

Ndërkohë, në Elbasan ndodhen 2 mijë punonjës policie, agjentë të anti-terrorit, të shërbimit sekret dhe drejtuesit më të lartë të policisë.