Mbërrijnë tifozët e parë, me flamuj kuqezi në rrugët e Dortmundit (FOTO)

Shqipëria do të zbresë në fushën e “Signal Iduna Park” në orën 21:00 të mbrëmjes së të shtunës për të luajtur ndeshjen e parë të fazës finale në Euro2024, përballë kampionëve në fuqi, Italisë.

Sipas ESPN-së, e cila i referohet burimeve, UEFA dhe autoritetet gjermane po përgatiten për mbi 50,000 tifozë shqiptarë në impiantin prej 80,000 vendësh të Dortmundit.

Gazetari i Koha Jonë, Rozalb Lika sjell foto nga Dortmundi të tifozëve të parë që kanë mbërritur në rrugët e qytetit gjerman.

SHKARKO APP