Mediat italiane: “Pushtim kuqezi” në Dortmund

Mijëra e mijëra tifozë kuqezi kanë mbushur rrugët e Dortmund për ndeshjen e sotme mes Italisë dhe Shqipërisë për Kampionatin Europian.

Media italiane “Ansa” shkruan për numrin e lartë të tifozëve shqiptarë që kanë shkuar në Gjermani për të mbështetur Kombëtaren Shqiptare.

“Pushtim kuqezi në Dortmund!

Tifozët shqiptarë, të zhurmshëm dhe energjik, po mbushin rrugët e qytetit gjerman që të çojnë drejt stadiumit. Përveç tifozëve, të shumta janë dhe makinat në qendër të Dortmundin duke u rënë borive, me muzikë të lartë dhe flamuj të Shqipërisë”, shkruan Ansa.

 

SHKARKO APP