Në Berlin zbulohen arinjtë e “Euro 2024”, ja si duket i Shqipërisë (FOTO LAJM)

Nesër nis Euro 2024, kompeticion i cili është në edicionin e 17-të dhe që do të mirëpritet nga Gjermania.

Kombëtarja është vendosur në kompleksin “Kaiserau” në qytetin Kamen. Shqipëria është kombëtarja e parë që vendoset në Gjermani për Euro 2024.

Gazetari i Koha Jonë, Rozalb Lika ka mbërritur sot në qytetin e Berlinit për të përcjell për publikun shqiptar dhe jo vetëm, atmosferën e “Euro 2024”, momente emocionuese, foto, video, intervista, rrëfime nga tifozët kuqezi, etj.

Berlini ka zbuluar sot “arinjtë” simbolikë të skuadrave pjesëmarrëse. Ky është i Shqipërisë:

 

SHKARKO APP