Nis ”Euro 2024” me sfidën e parë Gjermani-Skoci, zbulohen edhe formacionet zyrtare

Europiani i Futbollit nis sot me ndeshjen hapëse ndërmjet Gjermanisë dhe Skocisë (Grupi A) në orën 21:00.

7 janë sukseset e “Panzerave”, teksa 2 ndeshja kanë përfunduar në barazim dhe vetëm 1 ndeshje ka shkuar në favor të skocezëve. Skocezët nuk e kanë mundur ekipin gjerman prej katër përballjeve rradhazi.

Gjermania: Neuer-Kimmich, Rüdiger, Tah, Mittelstädt-Andrich, Kroos-Musiala, Gündogan, Wirtz-Havertz.

Skocia: Gunn; Tierney, Hendry, Porteous; Robertson, McGregor, McTominay, Ralston; McGinn, Christie; Adams.

SHKARKO APP