Polemika në prag të Angli-Holandë, shkak bëhet arbitri gjerman Zwayer

Polemikat në prag të gjysmëfinales me Anglisë dhe Holandës janë ende pa nisur ndeshja. Për të vendosur drejtësi është caktuar gjermani Felix Zwayer, i cili në vitin 2005 u përfshi në skandalin e basteve që shpërtheu në Gjermani në vitin 2005.

Mediat angleze kujtojnë se Zwayer u skualifikua për gjashtë muaj pasi mori ryshfet prej 300 euro nga një koleg.

Në Angli dhe Holandë nuk besojnë aspak te ai, pasi i druhen ndonjë vendimi që mund t’i penalizojë për të shkuar në finale. Në mediat britanike dhe ato holandeze nuk kanë munguar shkrimet për Zwayer.

SHKARKO APP