Policët gjermanë nuk i rezistojnë tundimit, festojnë me tifozët shqiptarë në Dortmund

Shqipëria do të përballet me Italinë mbrëmjen e kësaj të shtune, ora 21:00, në kuadër të Kampionatit Europian të Futbollit, Euro 2024.

Prej mëngjesit, rrugët e Dortmund jane mbushur nga tifozët shqiptarë, të cilët kërcenin dhe vallëzonin me muzikë e tupana.

Pavarësisht këtij fakti, tifozët shqiptarë kanë spikatur pasi kanë bërë për “vete” dhe policët gjermanë, të cilët nuk i kanë shpëtuar gëzimit kuqezi.

SHKARKO APP