Pritet spektakël, publikohen formacionet e Holandë-Francë. Shihen si favorite për të fituar trofeun

Me një ndeshje që pritet të jetë plot me spektakël, Holanda dhe Franca përballen mes tyre në ndeshjen e vlefshme për Grupin D, në Euro 2024.

Dy kombëtaret shihen si favorite për të fituar trofeun dhe për këtë arsye, pritet të jetë një ndeshje spektakolare.

Spektakli është i garantuar, për shkak të lojës sulmuese që dy kombëtaret bëjnë. Pak minuta para fillimit, dy trajnerët kanë zbuluar edhe titullarët e këtij takimi.

FORMACIONET ZYRTARE:

Holanda: Verbruggen, Dumfries, De Vrij, Van Dijk, Ake, Reijnders, Simons, Scouten, Gakpo, Frimpong, Depay.

Franca: Maignan, Theo Hernandez, Saliba, Upamecano, Kounde, Rabiot, Kante, Tchouameni, Griezmann, Dembele, Thuram.

SHKARKO APP