Shqipëria ndal Bale dhe Ramsey, barazon në testin ndaj Uellsit (VIDEO)

Shqipëria nuk ka shkuar më shumë se një barazim pa gola në miqësoren ndaj Uellsit. Skuadra kuqezi zhvilloi një ndeshje të mirë, veçanërisht në mbrojtje me trinomin, Gjimshiti-Ismajli-Kumbulla.

Rey Manaj krijoi një shans të mirë në minutën e 16-të, por goditja e tij përfundoi jashtë kuadratit. Uellsi ndërkohë luan mirë, por krijon pak mundësi.

Në minutën e 73-të, Gentjan Selmani bën një mrekulli duke pritur një goditje shumë të fortë të Williams në hyrje të zonës. Një provë pozitive për skuadrën e Rejës, që ndal yje si Bale apo Ramsey. /R.Lika-Koha Jone/

SHKARKO APP