Shqiptarët nisin marshimin në Hamburg, dhurojnë spektakël (VIDEO)

Pesë orë para ndeshjes së ditës së sotme me Kroacinë, tifozët shqiptarë kanë nisur marshimin e tyre drejt stadiumit “Volfsparkstadion” të Hamburgut.

Gazetari i Koha Jonë, Rozalb Lika përcjell për publikun shqiptarë këto video emocionuese të atmosferës kuqezi.

Ndërkohë grupi ka qenë i plotë dhe asnjë prej lojtarëve nuk ka shfaqur shqetësime fizike. Atmosfera te kuqezinjtë është pozitive, ndërsa dje skuadrës iu desh që të stërvitej në shi në stadiumin ku luan skuadra gjermane e St. Paulit.

SHKARKO APP