Sonte nis ”Euro 2024”, orangutangu orakull parashikon ndeshjen e parë të kampionatit

Gjermania është në rrugën e fitores në ndeshjen e saj hapëse të Kampionatit Evropian kundër Skocisë, sipas një orangutangu orakull në kopshtin zoologjik të Dortmundit.

Walter nuk është i panjohur për të parashikuar rezultatin e ndeshjeve të futbollit dhe është veteran i eventeve të mëparshme të Kupës së Botës dhe Europianit, si dhe në sfidat e klubeve gjermane dhe evropiane.

Të enjten ai fillimisht zgjodhi një kovë ushqimi të zbukuruar me një shall futbolli gjerman, megjithëse dukej gjithashtu i interesuar për ekuivalentin skocez, për të cilin zëdhënësi i kopshtit zoologjik Marcel Stawinoga tha se mund t’u sugjeronte mikpritësve të fitonin një ndeshje të ngushtë.

SHKARKO APP