Zbulohen formacionet zyrtare të gjysmëfinales Spanjë-Francë

Spanja dhe Franca do të luajnë pas pak në Mynih, në gjysmëfinalen e parë të këtij Europiani.

La Roja” vjen pas një fitore përballë Gjermanisë organizatore, ndërkohë që ka fituar çdo ndeshje dhe ka realizuar 11 gola.

“Gjelat”  fituan përballë Portugalisë vetëm falë ruletës së penalltive në çerekfinale. Por kanë shënuar vetëm një gol me penallti dhe dy autogola.

De la Fuente dhe Deschamps kanë zbuluar dhe formacionet zyrtare.

SPANJA (4-3-3): Unai Simón; Navas, Nacho, Laporte, Cucurella; Olmo, Rodri, Fabián Ruiz; Yamal, Morata, Nico Williams.

TRAJNER: de la Fuente.

FRANNCA (4-3-3): Maignan; Koundé, Upamecano, Saliba, Theo Hernandez; Kanté, Tchouameni, Rabiot; Dembele, Kolo Muani, Mbappé.

TRAJNER: Deschamps.

 

SHKARKO APP