Zhgënjeu në Europian, Franca merr vendimin për fatin e Deschamps

Edhe pas eliminimit nga Spanja, Didier Deschamps konfirmohet ne krye te kombëtares franceze. Lajmin e ka zyrtarizuar vetë presidenti i Federatës Franceze, Dialo, i cili theksoi se rrugëtimi me teknikun 55-vjeçar do të vijojë edhe pas Europianit.

Sipas tij, Deschamp i ka arritur objektivat dhe nuk duhet të hidhet poshtë i gjithë kontributi i tij, pas vetëm një ndeshje.

”Nuk shoh ndonjë arsye për të vënë në pikëpyetje kontratën e Deschamps. Rezultatet e mëparshme flasin në favor të tij dhe objektivat janë arritur. Didier do të vazhdojë misionin e tij” tha mes të tjerash numri një i federatës franceze.

Didier Deschamps ka qenë në qendër të kritikave gjatë këtij turneu, kjo për shkak të lojës aspak bindëse të gjelave.

SHKARKO APP