Berisha lëshon thirrjen për 11 korrikun: Duhet ta përmbysim me çdo mënyrë Edi Ramën!

Berisha ka postuar videon mesazh për protestën e 11 korrikut, ku bën thirrje si dita e fundit për ta përmbysur pushtetin e Edi Ramës. Ish-kryeministri demokrat u kërkon çdo protestuesi që me 11 korrik ta rrëzojnë kryeministrin Rama. Pyetja shtrohet: A e kanë seriozisht këtë herë apo si përherë që sapo flasin liderët, hedhin nja 5 shishe molotov dhe gëzojnë duke bërtitur se “e rrëzuam Edi Ramën”. Por Kryeministri vazhdon pa asnjë shqetsim të qeverisë dhe synon të marrë edhe zgjedhjet e vitit 2025.

SHKARKO APP