Përfshihet nga zjarri Ish-Uzina e Baterive në Berat, flakët rrezikonin depozitat e gazit

Ish-Uzina e Baterive në Berat është përfshirë nga zjarri pasditen e ditës së sotme.

Por flakët janë lokalizuar pa shkaktuar dëme të mëdha, pas angazhimit të katër mjeteve zjarrfikëse.

Mësohet se zjarri rrezikonte banesat në lagjen Donika Kastrioti si dhe depozitat e gazit të vendosura në këtë zonë.

Sipas zjarrfikësve në vendngjarje, dyshohet se zjarri ka qenë i qëllimshëm dhe po punohet për identifikimin e autorëve.

Si pasojë e zjarrit është djegur një sipërfaqe me shkurre e bimësi,por ende nuk është përcaktuar sipërfaqja e saktë, e djegur nga zjarri.

SHKARKO APP