ShendetI - Gazeta Koha Jone

ShendetI

Home ShendetI

5 rregulla të arta për të humbur peshë

0
Kur metabolizmi bëhet i ngadaltë, trupi konsumon më pak kalori dhe yndyrna dhe ne priremi të shtojmë peshë më lehtë. Por çfar...

Tre mënyra të thjeshta si të ulni kolesterolin e lartë në mënyrë natyrale

0
Kolesteroli është një substancë dylli, e prodhuar nga mëlçia dhe gjendet në gjak. Përdoret nga trupi për të prodhuar vitaminë...

Eksperti zbulon metodën e thjeshtë sesi ta dalloni bukën me ngjyrues

0
Eksperti i industrisë ushqimore, Abdyl Sinani, ishte këtë të mërkurë i ftuar në “Good Morning Albanians” për të folur për ush...

”Sekreti” si të shpëtoni nga alergjia e hundëve

0
Hundët e bllokuara janë pjesa më e bezdisshme me gripin dhe ftohjet. Nëse ju jeni një nga këto persona, atëherë mund të provo...

Arsyet përse duhet të hani vezë të ziera në mëngjes

0
Të ngrënit vezë në mëngjes sjellë një mal me përfitime shëndetësore, falë proteinave dhe yndyrnave të shëndetshme që posedon....

Këto janë vitaminat që ju duhen në vjeshtë për sistem imunitar të fortë

0
Vjeshta është një stinë që sjell ndryshime të dukshme në klimë dhe temperaturë, dhe me këto ndryshime rritet edhe nevoja e tr...

Në 2050 gjysma e botës miope, mjekët: Më shumë fëmijë me syze

0
Në 2050 gjysma e popullsisë në botë do të jetë miope. Sipas një studimi të Organizatës Botërore të Shëndetësisë problemet me ...

Dobësimi pas pushimeve, ja sa herë në javë duhet të stërviteni

0
Me ardhjen e shtatorit dhe rikthimin në rutinën normale, është koha për të marrë atletet dhe për të përqafuar një mënyrë jete...

6 probleme shëndetësore që shkaktojnë lodhje të përhershme

0
Është normale të ndihesh i lodhur pas një periudhe pune të vështirë. Mirëpo, kur lodhja vijon për një kohë të gjatë edhe kur ...

Vitaminat që ju duhen patjetër në vjeshtë për sistemin imunitar

0
Vjeshta është një stinë që sjell ndryshime të dukshme në klimë dhe temperaturë, dhe me këto ndryshime rritet edhe nevoja e tr...