Teknologji | Gazeta Koha Jone

Teknologji

Home Teknologji

REUTERS: Kina zbarkon në anën e largët të Hënës në misionin historik të marrjes së mostrave

0
Anija kineze pa ekuipazh u ul me sukses në anën e largët të Hënës, një vend i paeksploruar që pothuajse askush nuk përpiqet t...

CNN: Shkencëtarët zbulojnë origjinën e fushës magnetike të diellit

0
Unë pata fatin të kapja një vështrim të mrekullueshëm të dritave veriore  nga shtëpia ime këtë muaj, kur stuhia më e madhe di...

FMN: Inteligjenca Artificiale rrezikon 26-40% të vendeve të punës në vendet në zhvillim si Shqipëria

0
Inteligjenca Artificiale do të prekë pothuajse 40% të vendeve të punës në mbarë botën, duke zëvendësuar disa dhe duke plotësu...

Google shton përdorimin e inteligjencës artificiale në motorin e kërkimit në internet

0
Kompania Google njoftoi të martën, më 14 maj, se do të përdorë inteligjencën artificiale në motorin e saj të kërkimit për t'u...

iPhone 17 Slim do të jetë modeli më i shtrenjtë i serisë iPhone 17 të Apple

0
iPhone 17 Slim mund të prezantohet vitin e ardhshëm nga Apple, duke shtuar ose zëvendësuar një nga modelet e telefonave në li...

Kryebashkiaku i Shkodrës, Benet Beci vjen me një “Përshëndetje nga Rragami”

0
Kryebashkiaku i Shkodrës, Benet Beci vjen përmes një serie fotosh me një "Përshëndetje nga Rragami", në kuadrin e promovimit ...

Një rrjet i ri social gati të hyjë në treg, synon të rinjtë

0
Një rrjet i ri social që synon popullsinë më të re, Nospace, do të laçohet në qershor të këtij viti, shkruan “Business Inside...

Këta janë telefonat më të shitur në vitin 2024

0
Telefonat e dy prodhuesve dominojnë listën e telefonave më të shitur në tre muajt e parë të këtij viti. Sipas rezultateve ...

“Apple”, risi tek “iPhone”, telefonat e rinj do të pësojnë ndryshime të mëdha

0
“Apple” është në rrugën e duhur për të sjellë ndryshime të mëdha në linjën e “iPhone” 17 për vitin e ardhshëm, sipas analisti...

Ferrari prezanton dy makina të reja me motor V12

0
Prodhuesi i makinave sportive luksoze Ferrari prezantoi dy modele të reja, 12Cilindri dhe 12Cilindri Spider, që u drejtohen a...