Teknologji | Gazeta Koha Jone

Teknologji

Home Teknologji

Kënga e krijuar nga inteligjenca artificiale trondit industrinë e muzikës

0
-Zëri i Amerikës- Pasi një përdorues anonim në rrjetin TikTok krijoi një këngë duke përdorur inteligjencën artificiale, pë...

Studimi suedez: Inteligjenca Artificiale ndihmon në diktimin e kancerit të gjirit

0
Inteligjenca artificiale mund të përdoret në ekzaminimet e kancerit të gjirit për të përmirësuar diagnozën dhe për të lehtësu...

Hakeroi lojën GTA VI, 18-vjeçari është shqiptar dhe është duke u gjykuar për 12 vepra penale

0
Hakeri i cili arriti të depërtojë brenda dhjetra kompanive lidere në teknologji, përfshi edhe “Rockstar Games”, publikuesi i ...

Instagrami do të verifikojë moshën e përdoruesve përmes këtyre metodave

0
Instagram po eksploron mënyra të reja që adoleshentët të verifikojnë moshën e tyre dhe të respektojnë rregullat e platformës....

Bie e-Albania, Semanaj: Sulmi kibernetik është një akt terrorist

0
Vendi po përballet me një sulm kibernetik, ndaj dhe shërbimet online dhe sistemet qeveritare janë të mbyllura deri në neutral...

Volkswagen po heq dorë nga hidrogjeni

0
Prodhuesit si Toyota, Hyundai, BMW dhe Renault vazhdojnë të investojnë në zhvillimin e veturave që përdorin qelizat e karbura...

Kush do të kryesojë në Intelegjencën Artificiale në vitin 2030: Kina apo SHBA?

0
-Botuar në radion gjermane DW- Kina ka si synim që deri në vitin 2030 të dominojë në fushën e inteligjencës artificiale në...

Shefi i ‘OpenAI’ Sam Altman jep dorheqjen për t’iu bashkuar Microsoft-it

0
Sam Altman po i bashkohet Microsoft-it, ka njoftuar gjigandi i teknologjisë, duke i dhënë fund spekulimeve se ai mund të kthe...

Tani të njëjtin WhatsApp mund ta përdorësh në 5 telefona njëherësh

0
Kërkesa nga përdoruesit është bërë që në vitin 2021. WhatsApp ka vendosur ta vërë në zbatim. Mund të përdorni të njëjtë...

Njihuni me Pegasus, programi që kthen celularin në aparat përgjimi

0
Aktivistët e të drejtave të njeriut, gazetarët dhe avokatët në të gjithë botën kanë qenë në shënjestër të qeverive autoritare...