Budina në protestë: Koha për radikalizim, të ngulemi këtu deri sa të arrihet qeveria teknike. Rama nuk dorëhiqet

Ka nisur protesta e thirrur nga PD para Kryeministrisë, dhe fjalën i pari në podium e ka marrë regjizori i njohur Edmond Budina, ku fjalimi kishte disa pika kryesore që janë: lirimi i Berishës, qeveri teknike pa Edi Ramën, zgjedhje të lira, dhe që opozita duhet të frymëzojë dhe të ngrejë popullin në këmbë.

”Ky pushtet e ka nëpërkëmbur qytetarin, dhe skandalet janë bërë normalitet. Skandali tek Onkologjiku, por kanceri i vërtetë është kjo qeveri, që po i merr frymën këtij vendi. Rama nuk e jep dorëheqjen”.

Po ashtu ai foli edhe për SPAK, për të cilin tha se peshkaqenët e vërtetë nuk i arreston, por ka çuar në burg disa çiroka. ”Çfarë bën SPAK, drejtësia? Fut në burg cironka, peshkaqenët janë këtu duke vazhduar të vjedhin e pasurohen. SPAK hesht! Përkëdhel hajdutët dhe mban në burg liderin e opozitës”.

Nga ana tjetër, Budina bëri thirrje për radikalizim të protestës. ”Boll më me fjalime, me fjalë të urta. Greva, mosbindje civile, të ngulemi këtu deri sa të arrihet qeveria teknike”.

SHKARKO APP