“Ju duhet vetëm një diplomë Bachelor”, Rama: Hapen 1200 vendeve të reja praktike pune në administratën publike

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar hapjen e 1200 vendeve të reja praktike pune në administratën publike.

Postimi i plotë i Ramës: 

“MIRËMËNGJES dhe me lajmin e mirë se hapen aplikimet për mbi 1200 pozicione të reja praktike pune në administratën publike, për të gjithë të rinjtë e moshës 21-26 vjeç, që zotërojnë minimalisht një diplomë Bachelor, dhe ku secili i interesuar mund të bëhet pjesë e thirrjes deri më 15 gusht 2024, duke aplikuar në linkun

https://praktika.riniafemijet.gov.al,

SHKARKO APP