PD nis lëvizjet për zgjedhjet 2025, Ervin Salianji caktohet drejtues politik në Elbasan

Partia Demokratike nis lëvizjet për zgjedhjet 2025.

Pas përcaktimit të Luçiano Boçit nga Elbasani në Shkodër, një tjetër lëvizje konfirmohet nga burimet nga ndodhur në selinë blu.

Ervin Salianji do të jetë drejtues politik i Partisë Demokratike në Qarkun e Elbasanit.

Salianji ka qenë i deleguar i demokratëve në Kavajë, ku punoi për zgjedhjet e 14 majit, dhe këtë bashki e fitoi koalicioni “Bashkë fitojmë”.

Në zgjedhjet e vitit 2021, Salianji ka kandiduar në qarkun e Korçës ku arriti të siguronte 9420 vota, duke qenë deputeti më i votuar nga radhët e opozitës.

SHKARKO APP