Presidentja Osmani dhe kryeministri Rama takohen në Uashington

Presidentja Vjosa Osmani është takuar me Kryeministrin Edi Rama në Uashington, ku ndodhen për të marrë pjesë në Samitin për 75-vjetorin e krijimit të NATO-s.

“Me Kryeministrin Edi Rama, në margjina të Samitit të NATO-s në Washington D.C. për t’i koordinuar qëndrimet dhe përpjekjet tona të përbashkëta në mënyrë që edhe Kosova, sa më parë, t’i bashkohet Shqipërisë dhe shteteve tjera aleate si anëtare me të drejta të plota në NATO, aty ku edhe e ka vendin”, ka shkruan Osmani në një postim në rrjetet sociale.

SHKARKO APP