Mourinho bën gati “fshesën”, revolucion total me 14 largime te Roma

Jose Mourinho është duke përgatitur një Romë me një fytyrë të re në sezonin e ardhshëm. Strategu portugez do të bëjë një revolucion total në skuadë. Sipas “Coriere dello Sport”. Jaë 14 futbollistë që kanë përfundua rnë listën e largimeve.

Bëhet fjalë për: Olsen, Pau Lopez, Florenzi, Fazio, Santon, Reynolds, Diawara, Pastore, Nzonzi, Kluivert, Under, Carles Perez, Bianda dhe Coric.

Shitja e tyre do të sjell rreth 50 milionë euro në arkat e klubit verdhekuq. Një shifër e konsiderueshme që mund të përdoret për afrimin e Granit Xhakës, apo futbollistëve të tjerë që janë në listën e Mourinhos. /R.Lika-Koha Jone/

 

SHKARKO APP