Trajneri Allegri zgjat kontratën me Juventusin deri në 2020

Massimiliano Allegri, trajner i Juventusit, finalist ne Ligen e Kampioneve, ka zgjatur kontraten e tij deri ne 2020, beri te ditur te merkuren klubi bardhezi.

“Juve dhe Allegri do te avancojne se bashku. Bashkepunimi do te vazhdoje ende”, shkruante klubi ne nje njoftim zyrtar.

Allegri, i cili ka udhehequr Juventusin ne dy finale te Liges se Kampioneve ne tre vjet, ka qene nen kontrate me klubin deri ne 2018.

Njoftimi i Juventusit nuk jepte detaje financiare per kete zgjatje kontrate. Por, sipas Gazzetta dello Sport, tekniku toskan do te marre me shume se gjashte milione euro ne vit, plur 1,5 milione bonus eventual.

Allegri, 49 vjec, shkoi te Juventusi ne veren e 2014, ku nuk u prit mire nga titozet torineze, pasi kishte qene me pare trajner i AC Milan.

Por, brenda tre vjeteve ne Torino, ai ka siguruar tre tituj kampioni, tre Kupa te Italise, nje Superkupe te Italise dhe dy finale te Liges se Kampioneve.

SHKARKO APP