Ekonomi - Gazeta Koha Jone

Ekonomi

Home Ekonomi

Me sa blihen e shiten dollari dhe euro ditën e sotme, çfarë ndodh me monedhat e tjera

0
Në tregun e këmbimit valutor shqiptar sot një dollar amerikan do blihet me 99.2 lekë dhe do shitet me 100.2 lekë. Euro do ...

Ministri i Financave takim me Guvernatorin Sejko: Tre sektorët që rritën ekonominë

0
Ministri i Financave dhe Ekonomisë, Ervin Mete, zhvilloi një takim me Guvernatorin e Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko, ku u d...

Ekspertët: Rënia e euros rrezikon të kthejë eksportet shqiptare në vitet 2000

0
Mbiçmimi i lekut, me euron që ka arritur në nivelet më të ulëta historike, rrezikon që të kthejë eksportet shqiptare në vitet...

Me sa blihen e shiten dollari dhe euro, çfarë ndodh me monedhat e tjera

0
Në tregun e këmbimit valutor shqiptar sot një dollar amerikan do blihet me 99 lekë dhe do shitet me 100 lekë. Euro do blih...

”16 hyrje pësuan dëme të konsiderushme”, Hajdarmataj: Veç një banesë ishte e siguruar

0
Në pallatin që u dogj në Tiranë, veç një hyrje ishte e siguruar. Në një kohë kur një metër katror paguhet rreth 2000 euro, fo...

Pagat janë rritur! Të parët janë IT dhe më pas turizmi

0
Të gjithë sektorët e industrisë përfshirë edhe ndërtimin kanë rritur pagat për punonjësit në tremujorin e dytë të vitit. Në k...

Ndryshimi i ligjit për ndihmën sociale. Pse po hiqet bonusi i bebeve që lindin jashtë

0
Komisioni për Çështjet Ligjore diskutoi sot për shtesat e reja në ligjin për asistencën sociale, ku në fokus ishte bonusi i b...

Fierza nuk ka ujë, KESH ble 4.1 mln euro energji

0
Niveli i ujit në liqenin e Fierzës, po bie me shpejtësi dita-ditës ndërsa bregu i boshatisur nga uji është shfrytëzuar më së ...

Këmbimi valutor për sot. Me sa blihen e shiten dollari dhe euro

0
Në tregun e këmbimit valutor shqiptar sot një dollar amerikan do blihet me 99.1 lekë dhe do shitet me 100.3 lekë. Euro do ...

Rënia e monedhës euro, Sejdarasi: Ndikoi faktori i tregut dhe ai psikologjik

0
Rënia e monedhës euro, sipas ekspertit të ekonomisë, Bardhi Sejdarasi janë dy faktorë që kanë ndikuar. Ai i tregut dhe ai psi...