Edi Rama urim për krejt socialistët në ditën e 12 qershorit, themelimit të PS, 33 vite më parë

Edi Rama, kryeministër dhe kryetar i PS, ka postuar sot një status në facebook me rastin e 12 qershorit, ditës së themelimit të PS.

Rama shkruan: “Me një përqafim çdonjërit prej 93 mijë anëtarëve të Partisë Socialiste në këtë 33 vjetor të lindjes së saj, si edhe me një falënderim plot mirënjohje për simpatizantët e zgjedhësit që e kanë bërë partinë tonë forcën më të madhe të shqiptarisë, mishërim të Shqipërisë Europiane dhe sinonim të fjalës fitore, si edhe gjithashtu me një urim nga zemra të gjithë popullit të Kosovës për përvjetorin e hyrjes së forcave të NATO-s krah për krah me luftëtarët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës”.

SHKARKO APP