FOTO/ Izolimi i dyerve, hiqet kërpudha. Ja çfarë po ndodh tek Kryeministria, sot PD mban protestën

Protesta e thirrur nga PD-ja e Sali Berishës, do të mbahet sonte në orën 20:00, dhe që vjen fill pasi ish-kryeministri mori vulën dhe të gjitha simbolet e partisë sipas vendimit të Gjykatës së Apelit. Kryeministria është izoluar siç shihet në fotot që gazetari i ”Koha Jonë”, Redjon Shtylla ka shkrepur disa orë para se të nis protesta e thirrur në orën 20:00. Është hequr edhe kërpudha, e cila është një vepër dhuratë nga autori Carsten Höller.

 

SHKARKO APP