Vizita në Hungari, Rama: Jam ftuar nga kryeministri hungarez Viktor Orban

Kryeministri Edi Rama ka udhëtuar sot drejt Hungarisë, ku bën me dije se ai është ftuar nga kryeministri hungarez Viktor Orban.

Përmes rrjeteve sociale, Rama bën me dije se temë e diskutimeve me homologun e tij hungarez është integrimi europian i Shqipërisë.

Njofitmi i kryeministrit Edi Rama në rrjetet sociale:

“Budapest – Me ftesë të kryeministrit Viktor Orbán, për një vizitë pune mbi bashkëpunimin bilateral në ekonomi, shëndetësi, arsim dhe për ecurinë e integrimit europian të Shqipërisë, ku Hungaria është historikisht një mbështetëse e palëkundur🤝

SHKARKO APP