Carlos Junior pëfundon në orbitën e Jose Mourinhos te Roma

Carlos Vinicius mund t’i bashkohet ish-trajnerit të tij Jose Mourinho te Roma. Sulmuesi i Tottenhamit, që sezonin e kaluar luajti i huazuar te Benfica, është një nga objektivët që portugezi ka në listën e tij për merkaton e verës. Numri një i stolit verdhekuq kërkon të përforcojë repartin e avancuar dhe braziliani i plotëson të gjitha kërkesat e trajnerit.

Drejtori sportiv i Romës, Pinto, për t’i plotësuar dëshirën Mourinhos është gati të nisë bisedimet me londinezët. Për të arritur te kartoni i 26-vjeçarit klubi italian duhet të derdhë në arkat e “spursave” shumën e 20 milionë eurove.

SHKARKO APP