Orikum. Autobusi i nxënësve përplaset me makinën

Një aksident ka ndodhur këtë të dielë në Orikum të Vlorës, ku një autobus që transportonte nxënës të shkollës është përplasur me një makinë të tipit Fiat.

I plagosur ka mbetur drejtuesi i makinës, i cili është dërguar në spital për ndihmë mjekësore. Ndërkohë në autobusin e nxënësve ka qenë i vetëm shoferi i automjetit.

Nuk dihen ende rrethanat e ngjarjes, ndërsa policia dhe grupi hetimor po punojnë për zbardhjen e aksidentit.

SHKARKO APP