Turizem - Gazeta Koha Jone

Turizem

Home Turizem

Media e madhe britanike shkruan për turizmin në vendin tonë: Është e gjitha për Shqipërinë

0
“Është e gjitha për Shqipërinë” për shumë italianë këtë verë, përfshirë edhe kryeministren Giorgia Meloni. Kështu e ka nis...

Gazeta italiane: Ksamili, Maldivet e Europës. Një në tre turistë është italian

0
Plazhet shqiptare, e veçanërisht Ksamili vazhdon të konsiderohet si Maldivet e Europës. Këtë herë është italiania “La Repubbl...

Krifca në samitin e OKB në Romë: Rezultate mbresëlënëse nga lidhja e bujqësisë me turizmin

0
Ministrja e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Frida Krifca, njëherazi presidente e Institutit për Studime të Avancuara Agronomi...

Tunelet e periudhës komuniste kthehen në shërbime për turistët

0
Disa tunele që u ndërtuan në Gjirokastër (por jo vetëm) gjatë periudhës së komunizmit po kthehen në sipërmarrje të vogla turi...

Revolucioni i heshtur turistik i Beratit

0
Që prej vitit 2008, kur qyteti i një mbi një dritareve u pranua si pasuri e UNESCO-s, turizmi në Berat mori një hov të jashtë...

Rama: Pikat doganore presin turistët e panumërt që po “pushtojnë” vendin tonë (VIDEO)

0
"Portat tokësore të Shqipërisë Turistike, pikat tona doganore, presin të buzëqeshura turistët e panumërt që po “pushtojnë” ve...

5 ”sekrete” për ofertat më të mira për fluturimet me avion

0
Ka disa strategji për të gjetur ofertat më të mira në fluturimet e pushimeve. Shmangni fluturimet në fundjavë Meqenëse ...

Destinacionet më të mira për të udhëtuar vetëm, mes tyre edhe Shqipëria

0
Të udhëtosh vetëm është diçka, që të gjithë duhet ta përjetojnë, për të zbuluar kuptimin e vërtetë të “lirisë” ose, më saktë,...

Mrizi i Zanave, video nga Edi Rama

0
"Mrizi i Zanave, Lezhë"- shkruan Edi Rama në facebook.

“The Times” shkruan për rafting në lumin Vjosë, Kryeministri ndan artikullin

0
"The Times” zbulon Shqipërinë përmes turizmit të aventurës, të përvojave unike të rafting në ujërat e Vjosës, Parkut të Parë ...