Një tërmet 3.3 ballë zgjon Durrësin sot në orën 07.00

Durrësi u zgjua sot me një tjetër tërmet. Thellësia e tërmetit ka qenë 5 kilometër, ndërsa epiqendra ka qenë në Detin Adriatik. Tërmeti ishte 3.3 ballë. Ky tërmet ka rënë rreth orës 07:00 të ditës së sotme, me tronditje relativisht të lehta.

Tërmeti u regjistrua 40 kilometër në perëndim të Tiranës dhe 24 kilometër larg Durrësit.

  • foto galeri

 

SHKARKO APP