Home Bota Apeli i fortë...

Apeli i fortë i Zelensky-t: Nëse nuk marrim ndihmë, humbasim luftën

0
0

“Nëse nuk marrim ndihmën që na nevojitet, do ta humbasim luftën”,-tha presidenti i Ukrainës Volodymyr Zelensky gjatë vizitës së tij në Uashington.

Senatori amerikan Chuck Schumer foli për mediat pas mbledhjes së senatit me presidentin ukrainas. Lideri i shumicës së senatit u shpreh se ajo fjali e presidentit Zelenskyy në takimin privat përmblidhte mesazhin e Ukrainës.

“Është një mesazh i fortë që kërkon vëmendjen tonë. Ai pasqyron gjendjen e luftës dhe atë që Ukraina beson se po rrezikon”.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Bota

Më shumë nga Bota

Lajmet e Fundit

Te Fundit